Минский форум
Вернуться   Минский форум О Минске - белорусский форум Жизнь Минска

Жизнь Минска Все, что вы хотели знать о Минске - здесь!

Здравствуйте, Гость! Вы находитесь в сообществе Минского форума.
Для размещения своих сообщений пройдите бесплатную регистрацию.

Опции темы
Старый 20.01.2008, 00:00 #1    
Super Moderator

"Еўрарадыё" вырашыла даведацца, што робяць з прызамі іх шчаслівыя уладальнікі.

На днях кіроўца асфальтавага заводу Мікалай Куіс з вёскі Гошчава выйграў кватэру ў Мінску. Калегі за яго вельмі парадаваліся. А вось па суседзях пайшлі плёткі, людзі пачалі зайздросціць і ўвогуле адносіны да пераможцы змяніліся:

Куіс: "Жаба людзей душыць: чаму ён, а не я? І ніхто не можа паверыць, што звычайны смяротны можа выйграць. І я пакуль не вельмі ў гэта веру".

Мікалай тры гады запар гуляў у “Суперлато”, але, выйграўшы кватэру, пакуль не зарыентаваўся, што з ёй рабіць.

Куіс: "Пераязджаць я не збіраюся, бо ў мяне шматдзетная сям’я, добрая праца. Можа аддам дачцэ, што вучыцца ў Мінску".

Так звычайна і робяць пераможцы з глыбінкі. Некаторыя з іх пераязджаюць ў Мінск. Толькі адна жанчына, якая выйграла кватэру і грошы, прадала гэтую аднапакаёўку і дзякуючы джэк-поту набыла двухпакаёвую кватэру. Па словах піяр-мэнэджэра “Беларускіх латарэй” Марыі Паўленка, амаль заўсёды буйныя грашовыя выйгрышы ідуць на вырашэнне кватэрнага пытання.

Паўленка: "Камусьці трэба плаціць за навучанне ў ВНУ, камусьці дзіця ў школу адправіць, камусьці на выплату крэдыту…"

Пераможцы з Брэсцкай вобласці двойчы ўкладалі выйграныя грошы ў бізнэс. Адна з сямейных пар падзялілася грашыма з дарослымі дзецьмі і паехала ў падарожжа вакол свету. А маладыя запрасілі на сваё вяселле гасцей, зрабіўшы ўваход па латарэйных білетах, і выйгралі 15 мільёнаў.

Паўленка: "Была жанчына, якая аднойчы выйграла 700 тысяч, а другі раз 300 тысяч і ўвесь выйгрыш аддала ў дзіцячы дом. Яна кажа: магчыма, я таму і выйграю, што ў мяне такая мэта добрая".

Былі і такія, якія ўсе грошы - каля 4 мільёнаў - вырашылі прагуляць з сябрамі напоўніцу. А адна шматдзетная сям’я выйграла і кватэру і машыну праз нейкі час. Але не заўсёды людзі нават з’яўляліся па свае даволі важкія прызы.

Цяжка ў гэта паверыць, але ніхто так і не заявіў сваіх правоў на 5-пакаёвую кватэру ў Мінску. Пра яе магчымых уладальнікаў вядома толькі тое, што білет лато набылі ў Глыбокім. Паўгады выйгрыш чакаў шчасліўчыка, а пасля кватэру зноў разыгралі на Новы год.

Супрацоўніца прэс-службы "Суперлато" прыгадала як выпадак жанчыну, якая выпадкова стала ўладальніцай “фіята”.

Супрацоўніца Алеся: "Жанчына адна прыгадала пра свой білецік, калі набыла сабе новую сумку да новых ботаў. А са старой выкідала смецце і знайшла білет, па якім выйграла аўто".

(с) Алена Акуліч

Последний раз редактировалось Glyuk; 20.01.2008 в 00:04.

Старый 21.01.2008, 08:43 #2    
защитник

Записей в дневнике: 4
Отдали бы лучше мне эту 5-комнатку =). Ну типа за то, что я есть LeXeR. Бугага. Ладно, шучу. Представить сложно, сколько нужно в месяц платить за комунальные в пятикомнатке, если у нас в Жодино за 1-комнатную платят 65 тыс (с газом, электричеством и водой), а за 2-комнатную без газа, воды и электричества уже 105 тыс. Бугага.

В общем, я только рад за этих людей, что выигрывают. Кому-то ведь должно везти. А этих "зайздроснiкау" я терпеть не могу. Зависть - самый тяжкий грех вообще, поэтому все завистники идут в эротическое путешествие.
А выиграть вполне возможно. Мои одногруппники выигрывали.. и не раз.

Старый 21.01.2008, 19:25 #3    
Super Moderator

А такие вот квартиры вообще можно продавать?
И машины?
Кто в курсе?

Старый 21.01.2008, 21:41 #4    
Новичок

мне кажетса можно...они же не в аренду их разыгрывают (надеюсь) :)
p.s. перечитал статью "Толькі адна жанчына, якая выйграла кватэру і грошы, прадала гэтую аднапакаёўку і дзякуючы джэк-поту набыла двухпакаёвую кватэру."

Последний раз редактировалось Zmeevik; 21.01.2008 в 21:43.

Старый 21.01.2008, 22:14 #5    
Super Moderator

Просто слышал что машины выйгранные в какое-то там лото нельзя продавать в какое-то время.
И даже по суду нельзя её отобрать.
Даже если посадят с конфискацией имущества.
Вот и спрашиваю, может кто-то точно знает?

Старый 29.01.2008, 17:54 #6    
Философ

Записей в дневнике: 10
Хм такое ощущение, что ты их каждые выходные выигрываешь?
Пустое любопыству бестолку.

Старый 29.01.2008, 19:01 #7    
Super Moderator

gizma
Естественно что не выигрываю.
Просто действительно интересно.

И почему пустое?

Старый 31.01.2008, 01:19 #8    
Пользователь

Паважаныя спадары! Калі нікому гэта кватэра не патрэбна, я забяру. Трэба ж дапамагчы людзям! А а гэтым Лато-Далато, ці як яго там, мне нешта не шанцуе ні халеры.

Опции темы